Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Septik odsavacie potrubie

Zdravím, potrebujem do starého septiku (betón) dorobiť potrubie na vývoz, resp odsávanie fekalom. Septik je od cesty dostupnej fekalu cca 25m. Postačuje potrubie plastové na odvod vody (oranžové, alebo šedé)? Aký je vhodný priemer? Moja predstava je, že plastové potrubie zakopnem vyspadovane od zumpy k ceste (cca 1,2m výškový rozdie), kde osadim prípojku na bajonetovu hadicou fekalu. Je to dostačujúce riešenie? Dakujem za názory.

Použij oranžové o průměru 100 mm. Osobně bych to vyspádoval směrem k žumpě, aby ti pak poslední fekálie zase natekly do žumpy a ne někam na chodník, kde budeš mí připojovací bod. Hlavně měj všude správně nasazené těsnění a ulož to do pískového lože.

Pískem se zasypává potrubí proto aby se ti neprodřelo o nějaký kámen a mohlo dilatovat. Potrubí tedy zasypej celé. Nuda sice píše, že to není potřeba ale už jsem viděl prodřené potrubí po 5 letech v zemi. Také jsem viděl prodřené vodovodní potrubí o keramické kanalizační po 3 letech. Pokud budeš mít zeminu bez ostrých kamenů a pískovnu máte daleko a písek bude drahý, tak to zasypej zeminou. Kdyby si chtěl mít jistotu tak ji můžeš prokátrovat.