Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobaterie zkrat - mezi čím vzniká?

Dobrý den,

protože nevím, kde bych se rychle dobral pravdy, zkusím zde. Při připojování auto bat. správným způsobem, kdy již obě svorky byly připojeny, se mi nezdála svorka + (málo jsem ji dotáhl, pohla se). Místo toho, abych zase odpojil - , jsem se jal jen + dotahovat. Samozřejmě, já pako, jsem ráčnou štrejch o kaslík, v němž je baterie uložena a zajiskřilo se.
Velmi krátce, ale přece.

Bojím se teď zapnout zapalování, protože mi to v tom stresu nějak nemyslí a nejsem schopen si uvědomit, co jsem mohl způsobit. Není mezi vámi zde nějaký elektrikář, elektrotechnik nebo autoelektrikář, který by mi řekl, co se tím mohlo stát?

Děkuji

Nič si neodpálil, nič nepoškodil.
Ten plech je predsa spojený s kostrou. A kostra je - pól. Dotykom toho plechu si akoby prepojil + a - póly na baterke. A všetko šlo cez nástroj - mimo celej elektroniky.
Stáva sa to - keď sa s kľúčom na + póle dotkneš hoci aj časti karosérie, rámu - zaiskrí. Je tam síce veľký skratový prúd, ale ak je krátky - tak baterke to ani neublíži.