Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jde sice již o starší diskuzi, ale mohu přidat i svou zkušenost. Před cca dvěma lety jsem našel v el…
George63 11.09.2021 18:15
George63
Diskuze je sice starsi, ale pouzivame ho porad (a obcas updatuju, kdyz koupime novou baterku, nebo t… poslední
gilhad 11.09.2021 23:17
gilhad

Jde sice již o starší diskuzi, ale mohu přidat i svou zkušenost. Před cca dvěma lety jsem našel v elektrokjontejneru vyhozený robotický vysavač RobZone Roomy 3.0. Nejdřív jsem vůbec nevěděl, o co jde. Do té doby jsem o robotických vysavačích celkem neslyšel a nezajímal se o ně. Byl znečistěný a měl špatnou baterii ( Pack - 4 x LiIon 18650, 16,8V). Nová stojí cca 1300,- Kč.
Takže jsem jej celý vyčistil a ze článků z Aliexpressu (4 x LiIon 18650 LiitoKala 3,7 V, 3000 mAh) zrenovoval pack za cca 250,- Kč.
No a když jsme jej vyzkoušeli, byli jsme docela nadšeni. I když už šlo o typ, starý skoro 10 let (podle výrobního štítku), tak "makal" jako divej. Máme všude pouze koberce, takže stírání jsme nepotřebovali. A v naší domácnosti se pohybuje docela dost domácích zvířat (kočky a psi). Takže i chlupů je dost. A vnučky mají dlouhé vlasy a to je taky zdroj problémů při vysávání.
Ale robotík má celkem velký zásobník (údajně 1 l). A tak jej vždy tak 1 - 2 x týdně "vypustíme", postupně vždy do jedné místnosti, vždy tak na cca půl hodiny a vygruntuje tak, že je zásobník plný a chlupy a vlasy posbírány a namotány na kartáč. Vysypu zásobník a pokud je chlupů a vlasů na kartáči hodně (ale stačí to i vždy tak 1 x za čtrnáct dní), tak sejmu i ty a pustím jej do další místnosti. A tak, po této zkušenosti, jsem na bazoši koupil výhodně ještě jeden, za tisícovku a máme jej i na chatě (kde máme rovněž všude koberce) a případně jako náhradní.
Ale vždy tak 1 x za měsíc, vysajeme ještě klasickým síťovým vysavačem, hlavně špatně přístupná místa.
Nepoužíváme automatické programové vysílání do provozu, ani automatické dokování. Pouze vždy zvolím režim, čas a pak jej spustím do dané místnosti. Po ukončení úklidu jej dám ručně nabíjet do docku. Ale i tak je to bezvadný.
Takže, jak někteří, někdy "opovržlivě" říkají, že jde pouze o neúčelnou "hračku", tak "hračku" to sice velice připomíná, ale moje zkušenost, co se týká účelnosti a využitelnosti, je podstatně jiná.;-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru