Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění čalounění

Ahoj lidi, potřebuji doma vyčistit čalounění. Koukal jsem na internet, ale přechází mě hlava z té záplavy prostředků. Můžete mě někdo z vlastní zkušenosti poradit, co vybrat, aby byl dobrý poměr cena/výkon? Vím, že ne vždy to drahé bývá i kvalitní. Moc všem děkuji za pomoc a přeji hlavně zdraví! S.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Kedysi existoval Tep na koberce. Naposledy som vytiahol von kolieskové kreslo od PC zasvinené od ma… poslední
Nuda 25.05.2020 14:58
Nuda

Kedysi existoval Tep na koberce.

Naposledy som vytiahol von kolieskové kreslo od PC zasvinené od mastnôt od chleba, salámov, slaninky, žranice, majonézových šalátov, pivečka, motorových olejov, pracovných monteriek od malty, cementu zo stavieb, rozrobil som vo vriacej vode prací prášok Persil, posypal ako bons látku kresla suchou volovinou na odstránenie škvŕn:

https://www.myaustria.sk/vanish-gold-oxi-action-praskovy-odstranovac-skvrn-na-biele-pradl/

a ryžákom som zapracoval silný roztok s vodou Persilu+odstraňovač škvŕn do látky kresla. Nechal som oba prípravky pôsobiť (žrať) asi 30 minút, potom opláchol látku kresla, zadnú kožu, tapacírung, nosnú konštrukciu kresla priemyselnou vapkou. Po uschnutí vonku, na Slnku, sa toto oblendané, zakydané menežérske PC kreslo jagalo ako nové, ako z amerického Tuzexu, ako z Burdy, látka, ktorej vzor ani farbu už nebolo možné určiť, prokoukla a voňala, sťa by bolo dovlečené z bordelu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru