Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čerpadlo do dětských bazenku

Dobrý den ,
Chci pořídit dětem takový ten klasický malý nafukovací bazének na zahradu,je spousty variant ,kde se nabízí,že pokud připojíte hadici , bude tak například palma stříkat vodu apod. Ale zapojit zahradní hadici se mi tedy moc nechce,to by na ne stříkala ledová voda ze studny. Jde vymyslet nějaký uzavřený oběh vody z bazénku? Napr. Nějakým čerpadlem,které by bylo zároveň bezpečné?
Děkuji!

Podobné věci se dělají čerpadlem s bezpečným napětím - třeba 12V, pokud to čerpadlo má být ponořeno v bazénku.
Ale dá se to řešit i čerpadlem mimo bazén, které bude vodu nasávat a vracet do atrakcí - typicky se používá třeba pro filtraci v bazénech.

12V čerpadlo je bezpečné tak, jak je bezpečný zdroj pro jeho napájení. Pokud by například bylo provozováno na autobaterii, bude to zcela bezpečné. Ale pokud bude napájené síťovým zdrojem, tak ten musí být v provedení dvojité izolace a bezpečného oddělení od sítě.
Takový napáječ má na štítku symbol ve tvaru štítu.