Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit prorezlou trubku?

V zahrádkové kolonii mám v plotu branku z trubek zabetonovaných do země. V jedné trubce prorezla díra. Chtěl bych ji opravit způsobem co bych zvládnul sám, aby to bylo co nejjednodušší. Na zahrádce nemám zavedenou elektřinu.
Napadlo mne prorezlou trubku v místě díry obetonovat, nechat vtokový otvor a nalejt tam roztavené olovo (kdysi jsme vyměňovali olověné vodovodní trubky a ještě je máme schované), aby po ztuhnutí trubku v místě proreznutí uvnitř vyplnilo.
Máte lepší návrh - například nějakou jinou hmotu co by ji nebylo potřeba tavit?

[90172-olovo1-jpg]

Škoda olova. Pokud nemáš na zahradě elektřinu, tak bych rouru uřízl v místě kde je zdravá, sehnal průměr roury do které půjde původní nasunout, vykopal zbytek roury s betonem, nasunul novou rouru v které bych měl vyvrtané dva otvory a zabetonoval. pak bych vzal aku vrtačku a provrtal v navrtaných otvorech starou rouru a spojil šrouby. Snad je to k pochopení. Jinak bych to osobně řešil elektrocentrálou a svářečkou.

Mám za to že by neměl být problém trubku vyměnit.Máte tam šroubovaný spoj.takby to zase tak velký problém být nemohl.Nebo to zadejte firmě pokud finančně to zvládnete.Na tyto akce mají vlastní elektrocentrálu,nebo mají odpovídající nářadí.Mám na mysli firmu která se zabývá stavbou plotů a podobně.

časom ti odhnije aj opačná strana trubky pri zemi. Trubky hnijú z vnútornej strany ak sú v zemi a nie sú pozinkované, lebo sa pri zemi vytvára rosný bod zvnútra, ktorý neuschne.
--------------------------------------
Vyplň trubku polyuretanovou penou v spreji. (alebo ideálne obe, navrtaj dieru do druhej strany pre ústie spreja polyuretanovej zmesy, napr.: https://www.efarby.sk/kanalizacna-pena-p4992).

Natri antikoróznou farbou celú bránku v dvoch vrstvách:
https://www.efarby.sk/penetrator-zakladna-farba-na-silnu-koroziu-p2733

Potom ešte 2x finálnym vrchným lakom zn.: alkyton.

Obetónuj zvýšenú patku polyuretanom vyplnenú trubku s dierou tak, ako máš na obrázku.

Olovo cpať do hnilej trubky je úplne zbytočná onánia.

-----

Osobne by som z pozinkovaných, 1" vodovodných trubiek so závitmi na koncoch a fitingami vodovodných 1" kolien vyrobil v dielni recipročný rám obráteného U s privarením dvoch pántov určených pre bránku, osadil tento nový rám do nových betónových patiek. (Starý betón vykopal rýlom zo zemi). Do rámu na pánty na záver by som zavesil pôvodnú bránku po zatvrdnutí betónu v zemi.

Ak sa mýlim tak ma oprav.Obvodové trubky si spravil ako nerozoberatelný spoj.(samozrezrejme bez narušenia trubiek).
Takto by som to spravil ja:
- odpilil by som hornú trubku(tesne pod kolenom,na obidvoch stranách)
- trubku okolo diery by som očistil a omotal okolo diery pásku (hocijakú okrem papierovej)
- do obidvoch trubiek by som nalial redší beton až povrch (vrecovaný-a neminieš ho ani celé)
- vrch už spájať nemusíš bude to pevné (nehýb s tým aspoň 3dni)
- po vytvrdnutí,okartáčovať ,natrieť 2x hrdzistopom!!! a po uschnutí alkytonom
Ak nerátam vytvrdnutie a uschýnanie tak robota s prípravou povedzme na 2-3hodiny.

O ničom jednoduchšom neviem.