Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kropeni sluzavky

Poridil jsem detem k bazenu skluzavku jako jsou na piskovisti. Ma dirku na zavlazovani, ale napojim na vodovod a i kdyz pustimna minimum je to spise bidet. Voda strika vysoko misto stekani po skluzavce. To je jedna vec. Druha ze jsem mel spis v planu nejake cerpadylko co by bralo vodu z bzenu. Ta by se tam pak vracela, nez mit pusteny vodovod. Jenze jak tak koukam maly cerpadylka do akvarek a tak jsou ponorny, male co by nasavalo hadici a druhou vypoustelo jsem nenasel. A davat cerpadlo pod proudemdo bazenu kde se koupou lidi mi neprijde extra bezpecne. Nejaky napad? Nejbliz cerpadlo na vrtacku ale zasese “srar” s vrtackou u klouzacky? Diky

děkuji, já prostě jen takhle z netu nevím, jestli ty cerpadylka můžou mít sací hadici. nechci nic ponorného do bazenu. z tech 12v na 220 bude asi nejaka redukce ...

nebo slo by cirkulacni cerpadlo na stránkách o topení? skoda ze doma nemáme kotel :-) bych vedel sam jak to funguje

Z datasheetu(ve zalozce dokumentace ke stazeni):

Working voltage: 6-12V DC
Load operating current: 0.5-0.7A
Maximum flow: 1-3L/Min
Maximum head: 3 m
Maximum suction range: 2 m
Temperature: ≤80℃
Service life: 2500H
Inlet pipe diameter: 6mm
Size: 86 x 43mm

Takze nasavat muze z 2m, utlaci 3m, litr za minutu by na udrzovani skluzavky vlhky mohl staci, zdroj staci i relativne slabej, napr:https://www.gme.cz/napajeci-adapter-sitovy-12v-1000ma-5-5-2-1mm-vigan ale mozna doma neco najdete, rozmezi napajeciho napeti je velky a pozadovanej proud malej. Nouzove klidne jenom napajet z autobaterie, pri tomhle proudu par hodin provozu tu baterku nevybije, i po 10h v pohode auto nastartujete.

Obavam se, ze problem bude vytlak cerpadla filtrace. Filtracni cerpadlo bezi na objem do nuloveho vytlaku, nejakejch 1.2m vytlaku mu muze delat vcelku problemy.
Me se nejvic libi to 12V membranovy cerpadlo z GMka(nebo bylo z GESu?), co tu nekdo postnul. Levny, bezpecny, primereny. Schova se pod skluzavku, muze i neco nasavat, za me znacka ideal.

Nevím jak dalece jste zručný kutil a jaké máte možnosti.Já bych to napojil na bazénové čerpadlo.Někde v místě kde to nebude vadit buď tam kde je na filtraci manometr,nebo jinde na armatuře kde to půjde, vyvrtám otvor vyříznu závit a napojím napříkad výpustný kohoutek ventilu.Závit vyříznu dle kohoutku a napojím hadici.Ale protože v systému je tlak tak to budete muset řešit jak vám radí pánové výše.

Pokud nechceš dělat nějakou odbočku na filtraci, což by bylo vhodné, tak bych to udělal pomocí vrtačkového čerpadla.
https://www.cerpadlabezstarosti.cz/specialni-cerpadla/671-magg-vrtackove-cerpadlo?gclid=EAIaIQobChMI86HgqYi46QIVzeF3Ch3KzwGOEAQYAiABEgKJUPD_BwE
Na pohon použil akumulátorovou vrtačku. Množství vody by se jednoduše nastavilo regulací vrtačky (namáčknutí spouště by se něčím zaaretovalo ve vhodné poloze). Kapacita akumulátoru myslím dostatečně vydrží na dobu dovádění na skluzavce.
Na potřebné množství vody nebudou potřeba velké otáčky, tím akumulátor vydrží déle. Bezpečné a funkční.