Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou délku polen do kamen

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jakou byste doporučili optimální délku polen do kamen. Rozměry topeniště jsou 35x35, výška 40. Polena 25 cm nebo 33 cm? Ideální se mi jeví 28-30 cm, ale to ze standardní metrové kulatiny nenařežu. (a dvoumetrovou kulatinu u chaty nesložím)

díky

25cm? 33cm? A nie je to úplne jedno? Veď i tak tie polená zhoria. Dôležité je, ako sa s tým bude v kachliach manipulovať. Na podpal predsa nebudeš používať ihneď veľké polená, najskôr triesky + papier, potom menšie kusy a potom väčšie.

Rozmýšľaš na absolútnou volovinou.

Já bych naopak řekl , že je sakra velký rozdíl v délce polen . Měl jsem petry (malinkatá dvířka na uhlí) a byl jsem rád , že jsem tam nacpal 20cm polínko . Naprosté zoufalství . Nejen že řežete dřevo jak blázen , ale ani to nedrží v hraničce . Krásných těch 40 až 45 cm co teď řežu :-)