Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyrobit gel pro Roundup?

Zdravím.Nemáte někdo zkušenosti s Roundupem ve formě gelu?Prodávaný je hrozně drahý a navíc ten dávkovač dost nepraktický.Zkoušel jsem si ho vyrobit, ale nemohu najít vhodnou látku na zahuštění.Škrob, želatina, agar, akrylátové husté barvy, Duvilax atd.Vše se po přidání cca 30 % konc.Roundupu rozteče a nedrží na listech jako ten originál.Chtěl bych to nanášet štětcem a ještě obarvit, aby bylo vidět, co už je natřené.Samotný Roundup skapává a to nemohu v záhonech riskovat.Tak kdyby měl někdo nápad na něco lepšího než jsem zkoušel já, sem s ním a hned to vyzkouším.Děkuji.

Díky moc za tipy!Ten fix vypadá zajímavě, zkusím ho koupit a pak už jen doladit tu hustotu, aby to dost sálo, ale nekapalo.Ty aplikátory musím prozkoumat.Ale dostal jsem nápad- což kus té hmoty nalepit na gumovou rukavici(palec+ukazovák) a pak s tím jen chňapat na jednotlivé listy a rostliny.Asi jednodušší a rychlejší než jednou rukou list držet a druhou něčím natírat.
Pro ostatní rádce:Když nepočítám Nudu, který nezklamal se svými bláboly včetně politické přílohy, tak selektivní herbicidy na plevele v trvalkách a cibulovinách asi žádné nejsou, třeba Bofix je na dvouděložné rostliny v trávníku.A knoty na plošný zásah přesahujících rostlin taky nepůjde, ty lilie už teď mají některé skoro metr výšky.
Ale děkuji všem rádcům, že byli ochotní něco vymyslet a navrhnout.Až něco vyzkouším, dám vědět.

To by se asi vsáklo za chvilku do celé té látkové a sahal bych i na to na co nechci.Abych si mohl vybírat jen listy plevele mezi ostatními.A kousky té pěny asi budou mít i větší kapacitu nasáté kapaliny, než jen slabá látka.On je Roundup fakt silný i v běžně používané koncentraci 2 %, stačí při postřiku trochu vítr a spálí i to co člověk nechce kus vedle.A já chci používat tak 20-30 %.No nějak to promyslím a vyzkouším a dám vědět.