Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvzdušnění spojky Škoda 1000 MB

Vytekla mi spojka, tak jsem dal nový pístek a gumičky. Nyní neteče, ale nejde mi odvzdušnit. Spojka jakoby nenasávala žádnou kapalinu z nádržky. Přitom když mám napojenou odvzdušňovací hadičku, tak nejprve trochu brzdovky vytlačila do hadičky, další už ale nejde a po chvilce, kdy jsou bublinky, už nejdou ani bublinky a nic se neděje. Jen když nechám brzdovku nasát zpátky do okruhu při puštění pedálu a poté začnu opět odvzdušňovat, tak vyletí pár bublinek a zhruba nasáté množství brzdovky (pouze malé množství, jen několik cm odvzdušňovací hadičky).

Mačkali jsme to už celkem několik hodin, ale nic to nedělá.

Kde je chyba?

Už jsem to psal výše, ale ještě jednou. Častá závada je, že praskne vratná pružina spojkového pedálu.
Pedál se musí vracet do horní polohy sám, i kdyby tam nebyl sp. válec. Pokud pružina pedál nevrací, tak je pedál zvedán jen vratnou pružinou ve válci. Ta je na to slabá a tím nedojde k úplnému uvolnění pístku a otevření sacího ventilku.
Pokud je tohle v pořádku, tak (za předpokldu, že je válec dobře složen), může být zesláblá vratná pružina uvnitř válce.
Tím se pístek také nevrací dostatečně. Stačí pružinu napružit natáhnutím.
Když se dají nové gumičky, pohybuje se píst dost těžko. Tím pružina nemá dost síly na vrácení do výchozí polohy.
Pokud po opravě je část válce před těsněním (od pedálu), tak se tam pístek také vrací neochotně. Někdy stačí vstříknout trochu kapaliny do vnější části válce (z prostoru od pedálu, pod manžetu válce, okolo vypínacího palce).
To jsou nejčastější důvody, proč si válec nenatáhne kapalinu. Pokud se pístek nevrátí zcela do výchozí polohy, neotevře se sací ventilek.