Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elektromotor Bafang 750W z Aliexpressu

Dobrý deň, nemá niekto skúsenosť s nákupom https://www.aliexpress.com/item/32925991677.html ? Chcem zostaviť elektrobicykel pre otca a zvolil som motor Bafang 750W, akumulátor 12Ah a cyklokomp SW102. Hlavne ma zaujíma ako to funguje s daňou a clom nakoľko som ešte nič drahšie z číny nebral tak netuším ako to funguje. Z toho čo som vypočítal by som mal na dani a cle doplácať cca 200€ lenže z toho čo uvádza predajca to vyzerá že nič netreba doplácať a cena by mala byť konečná.
"""DDP Service: For below countires, the DDP service is included (tax or duty is paied by us)."""

Je potrebné dokupovať k tomu SETu aj https://www.aliexpress.com/item/32856449441.html alebo je to zbytočnosť?

Vopred ďakujem za rady a skúsenosti...

Asi najlepšie keď sa spýtaš priamo predajcu ako to je. Ale keď má uvedené že clo je už v cene tak to tak zrejme bude. Moja skúsenosť je taká, že i tie drahšie veci vie čiňan poslať tak že to cez colnicu ani nepojde. Napr. dovezú to dakde do EU a potom to pošlú akože z EU, tak je to potom akože poslané napr. z holandska a tým pádom v rámci EU a clo nikto nerieši, alebo príde zásielka cez Zásielkovňu, a treba si po to potom prísť na výdajné miesto. Obchádza sa to všelijak, niektorý predajcovia majú aj EU sklady a pod.

Kontaktovať predajcu som skúsil ale zatiaľ bez odpovede. Možností odkiaľ to môže byť odoslané je viacero, je tam aj Nemecko a Poľsko ale aktuálne to nieje dostupne. Možno to funguje štýlom že ak tam odkliknem odoslanie z DE/PL tak to je bez dodatočných poplatkov ale ak to odkliknem z Číny tak budem platiť. Snáď predajca odpíše alebo niekto poradí. Ak je možnosť vyhnúť sa zaplateniu napríklad 200€ tak by som aj počkal mesiac dlhšie.

JJ, je to tak, kdyz to jde ze skladu v EU, tak uz je to zdaneny - a timpadem taky vetsinou drazsi. Ale je to doma brzo a neni s tim papirovani. Zatim maji ty sklady vcelku prazdny, ale s tim, jak pristi rok konci vyjimka na levny zbozi a budeme danit vsechno, lze ocekavat, ze budou plnejsi a plnejsi.

You don't need to pay tax or duty even if you buy from China. Don't worry. The delivery time is about 1 month.

Tak podľa vyjadrenia obchodu to je finálna cena aj v prípade dodávky z Činy a ide tam len o dĺžku doručenia. Snáď to bude nápomocné aj niekomu ďalšiemu kto by uvažoval o kúpe...

Ten motor znám. Je dobrý. Fungovat to bude a montáž není nijak obtížná. Pokud to půjde z EU (mají evidentně sklad v Polsku), nedoplácíš nic, DPH už je v ceně. Pokud z Číny, budeš platit. Dokoupením gear sensoru nic nezkazíš, jinak se budeš muset naučit přestat šlapat před přeřazením (stejně jako v autě nešlapeš na plyn, když řadíš).