Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základ pro menší dřevostavbu

Zdravím,
chci na zahradě udělat takovou menší dřevostavbu asi 5 x 5 m, se sedlovou střechou. Bude to z trámů 180 mm. Přemýšlím, na co to postavit. Abych pravdu řekl, zemní vruty se mi moc nelíbí. Klasické základy (hrozného kopání) ze straceného bednění taky moc ne. Stavění na patky, kdy je pod boudou díra už vůbec ne.
Co kdybych půdním vrtákem vyvrtal do země do protizámrzovky díry na takové piloty, dejme tomu po 1,5 metru od sebe a přes ně pak na zem udělal betonovou desku.
Bude to fungovat?

Vše bude fungovat, ale nevím proč tak složitě. Víte jak velké baráky stojí na vrtech? Vždyť pod boudou nemusí být díra.
Piloty sice budou v zámrzné hloubce, ale deska již nikoliv. Navíc jí musíte daleko více armovat. Kde máte tepelnou izolaci?
Pokud nechcete základy, udělejte samonosnou desku na tepelném izolantu.

Tak jak to popisuje Milan to bude asi i nejlevnější a nejjednodušší. Sundáš jen ornici, kterou bez problémů použiješ na pozemku. Uděláš podloží pod desku, položíš kari sítě přijede mix rozhrneš beton a máš desku. Odpadne ti odvoz vykopané hlušiny ze základů a přesné zaměření základů. Na desce si už můžeš dělat co chceš i jakou tepelnou izolaci použiješ na podlahu.