Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stůl - odlupování lišty

Dobrý den,

Mám takový specifický dotaz. Máme asi rok nábytek z mobelixu. Stůl pod tv a do obýváku. U obou se začla odlupovat lišta v rozích. (Nevim, jak to nazvat, není to klasická lišta, ale nalepená "fólie" v barvě dřeva.) Je nějaká možnost, jak zabránit dalšímu a většímu odlupování? Třeba nastříkat bezbarvým lakem? Nejsem si jistý, jestli to pomůže.

Moc děkuji za rady a přeji hezký den,
Ondřej

To je problém levnýho nábytku - není laminovaný, ani foliovaný, ale jen polepený papírovou tapetou. Obávám se, že i když to zažehlíte, tak se to stejně časem, na exponovaných místech, ošoupe.
Když nepomůže žehlička, tak bych to podmáznul disperzním lepidlem.