Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je to prírodný, neporézny, nenasiakavý, stálofarebný šuter odolný pred ÚV žiarením, teda nehrozí jeh…
Nuda 29.04.2020 15:28
Nuda
Děkuji za informace:-) poslední
grafik 30.04.2020 09:06
grafik

Je to prírodný, neporézny, nenasiakavý, stálofarebný šuter odolný pred ÚV žiarením, teda nehrozí jeho zasvinenie patinou, zošednutie "ancient" (zostarnutie) spadom z ovzdušia, mastnými špekáčikmi, slaninou z grilu, rukami od chleba či zablatených paciek od čoklov.

Navyše sa takýto matroš dá velice elegantne a rýchlo vyčistiť kyselinou citrónovou s vodou, nechať cca 20 minút roztok pôsobiť, pretrieť mopom a spláchnuť vodou.

Mám okolo bazéna biely (do siva) leštený mramor, dlaždice 60x40cm, a za takmer 25 rokov stačí, ak na vlhký mramor nasypem kvalitný, enzymatický prací prášok, rozotriem prášok mopom, po hodine znovu pretriem navlhčený povrch a spláchnem hadicou s čistou vodou. Pritom mramor je porézny, špina sa do neho zažerie napriek tomu, že je to "mastný" šuter. Stačí prací prášok a mramor po opláchnutí "prokoukne", ako čerstvo položená dlažba lepená na podklade bielym cementom, tj. je ako nová.

Skôr sa venuj kvalitnému, nenasiakavému lepidlu, penetráciou adhéznym mostíkom pôvodného povrchu, ktorým budeš lepiť dlažbu s kvalitnou antimrazovou spárovacou hmotou, aby sa ti spáry nevydrolili a dlažba časom nedodlepovala, neodula. "Neklopala" na dotyk či po chôdzi po povrchu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru