Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení ze sítě 12Va z akumulátoru

Mám doma alarm,napájený ze sítě 240V přes trafo 12V.Ctěl bych ale použít i možnost,při výpadku sítě,napájet alarm z gelového akum.Nevím ale jak to dohromady zapojit.Můžete mně někdo poradit,eventuelně nakreslit zapojení?

Pokud ten alarm ma napajeni 12V stejnosmernych, tak mu pridat na 13V(to prezije urcite, nejspis by prezil i 13.8V, coz by bylo idealni. Mozna bych zacal tim, ze bych zmeril stavajici zdroj, mozna ma na prazdno uz ted vyssi napeti) a ten olovenej akumulator tam proste pridat paraelne k tomu alarmu. Bude trvale udrzovanej na nejakejch 65% nabiti, on bude happy, alarm bude udrzovanej a je to to nejjednodussi reseni.

Jsou to vesměs všechny odpovedi(rady) dobré a pro mně akceptovatelné.Chci jenom dodat,že zařízení je stavebnice Mini Alarmzentrale . Napájecí napětí je 12...15V=(možnost ze zdroje,nebo baterie,spotřeba asi 5mA,při sepnutí rele 60mA.

https://www.gme.cz/oloveny-akumulator-shimastu-npg7-2-12-12v-7-2ah
Podivej se na obrazek - pisou na nem stand-by use 13.5-13.8. Takze kdyz budes mit zdroj nastavenej na tohle napeti, tak vsechno jenom zapojis paraelne a vsechno je happy - pokud je akumulator vybitej, tak ho zdroj nabiji, pokud je nabitej tak ho zdroj neprebiji a pokud je zdroj vyplej, akumulator to zivi. Vzhledem ke spotrebe toho zarizeni je zrovna tenhle hroznej overkill, zalohoval by to na 116h pri sepnutym rele a cca 58 dni pri vypnutym rele, ale je levnej. Mensi kapacity jsou skladnejsi, ale stoji +- stejne, protoze 7Ah se vyrabi nejmasoveji.