Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reznutí po odrezení

Dobrý den, snažili jsme se odrezit nějaké nářadí s lehkým občasným výskytem rzi. Nářadí leželo delší dobu netknuté, ale nebylo to nic strašného. Použili jsme odrezovač korex. Po zaschnutí bylo přebroušeno. Vypadalo dobře, ale do dvou týdnů se pokrylo daleko větší vrstvou rzi než bylo původně.. nevíte kde jsme udělali chybu? Jelikož se jedná o nářadí,nelze je ničím barvit... Návrat rzi jsem očekávala, ale rozhodně ne takto rychle:)

Nikdy nepoužívat chemické odrezovače, to je ta chyba. Jinak nejlépe odrezuje lidský pot, čím více se při odrezení zapotíš tím víc a lépe odstraníš rez. Vše tedy očistit a stříknout konzervačním olejem (samozřejmě mimo pilníků).