Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka- přepad vody

Zdravím. Myčka AEG (OKO-Favorit 20let) mi hlásila chybu E-3(únik vody) a spustilo se čerpadlo. Zjistil jsem, že voda na dno uniká z přepadové hadičky, která je na zásobníku vody, či jak se tomu říká. Prostě tam při mytí cirkuluje voda. Voda z hadičky pomalu kape, ale jak otevřu dvířka a program se přeruší (čerpadlo přestane cirkulovat vodu) tak voda teče. Máte někdo zkušenost kde je chyba? Díky za reakce

Aha. Plná tak, že přetékala okrajem u dveří? Tak potom sundejte dekl z pravé strany a odpojte hladin. sp. (presostat). Přímo v něm ale závada častá nebývá (hodně jemným foukáním na nátrubek uslyšíte cvaknutí, při povolení tlaku taky - pokud není analogový). Hadičku od presostatu profoukněte, mělo by to bublat v jímce, resp. v místě, kde je spojena se vzduchovou pastí. Tam to bývává zanesené, princip spojené nádoby tvořené jímkou a uzavřenou vzduchovou pastí, což si lze představit jako píst stlačující vzduch do hadičky presostatu, v takovém případě nefunguje. Ještě může být v pérdeli vodoměrná vrtulka na nátoku - nevím kde ji má aeg, u indesitu ji najdeme právě v labyrintu. Pokud se jemně přidírá, nebo u ní dobře nefunguje magnetický (jazýčkový) kontakt, také by se myčka přelila - vrtulka se točí, v ní je magnet, který spíná kontakt zmíněného jaz. relé a pulsy řídicí jednotka vyhodnocuje jako množství přitelké vody.