Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co se chcípajícím motorem benzínové sekačky?

Zdravím. Cca třetí sezónu mám benzínovou sekačku Fieldmann se 4 taktním motorem OHV (taková ta podle mne čínská neznačka). Mám sice dlouho dobře fungující sekačku s motorem B+S a křovinořez Hecht, ale benzínovým motorům vůbec nerozumím. Umím vyměnit olej, svíčku nebo filtr v sekačce. Letos na jaře jsem do sekačky Fieldmann dolil benzín s tím, že po prvním sečení vyměním spotřebák. První nádrž benzínu jsem spotřeboval celou, chvíli po dolití benzínu se začala zastavovat. Podle doporučení výrobce jsem odkalil karburátor, vyměnil svíčku, olej, filtr, přesto sekačka jede jen nějakou dobu zastudena (10 minut?), pak se zvuk motoru stane nepravidelný a sekačka chcípne. Když do ní zmáčknutím sytiče (tlačítkem pro spolehlivý start na motoru) dostanu nějaký benzín, nastartuje, ale jen na pár sekund. Po vychladnutí sekačka zase nějakou dobu seče. Rozebrat motor nebo karburátor si netroufám, servis značky mám daleko. Je ještě něco jednoduchého, co by se dalo udělat? Nebo - udělají mi placený servis kdekoliv jinde, třeba u Mountfieldu?

dobrý den, přesně tu samou závadu na benzínové sekačce měl syn, už nevím co to bylo za značku, ale byla to od Mountfiedlu. Chcípala a po vstříknutí benzínu cucákem do karburátoru chvíli šla a zase chcípla. Závada spočívala
v tom, že motor nasával falešný vzduch, bylo vadné těsnění - gumový O kroužek- mezi motorem a karburátorem. Podle mne se jedná o jedno z mnoha dnes hojně používaných "kurvítek", slušně řečeno kazítek v dnešních moderních
výrobcích a to z důvodu, aby se točily peníze. Mountfield nabízel opravu za cca 1000,-korun, sadu těsnění za 170,-korun a já jsem ten O kroužek koupil v autopotřebách za 8,-korun. Hezké počtení o kazítkách /kurvítkách/
se na internetu najde mnoho, pro slabší povahy číst nedoporučuji. Stačí tento výraz zadat do vyhledávače.
Přeji úspěšnou opravu a hezký den.

Děkuji, to by mohlo být. Problém je, že nevím kde se těsnění nachází, bojím se že rozebráním to rozšteluji a stejně to nebude chodit, a nemám na rozebrání na zahradě ani podmínky - zpevněnou plochu, garáž nebo něco podobného, abych to zkusil rozebrat a hledat...

Moc placu není třeba, karburátor je za vzduchovým filtrem a vede k němu hadička od benzínové nádržky, ta vede nejprve do plovákové komory, z které si motor odsává podtlakem přes trysku benzín, v karburátoru se vytvoří směs se vzduchem a to se vede do motoru. Ještě k němu vede lanko ovládání plynu. Těch těsnění je tam několik, asi 3, ale ten gumový O kroužek je jen jeden.
Teď už přesně nevím kde, je to už pár let. Chce to zkontrolovat hlavně těsnění pod víčkem té plovákové komory a také trysku, jestli není přicpaná nějakou nečistotou. Co si matně vzpomínám,
tak ten těsnící kroužek byl právě pod víčkem plovákové komory a tryska je vespodu plov. komory.