Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký strihač na vlasy kúpiť?

Dobrý deň!
Chcel by som kúpiť strihač na vlasy , s čím by som vedel aj sám dať vlasy do poriadku, popr. by ma ostrihal kamarát.
Ponuka je veľká , preto poraďte mi hlavne tí ktorý majú skúsenosti s takým strojom, že aký typ, značku kúpiť tak okolo 30 euro.
Za poradu vopred ďakujem.

Strihame sa v domacich podmienkach uz cez 20 rokov, vzdy sa zideme viaceri kamosi, ostrihame sa strojcekmi a popritom daco popijeme...odporucam, byva u toho dost srandy.
Za tie roky sme uz vystriedali vela strojcekov, momentalne mame dvaja Philips (nejaky za 30-40 eur tusim) a sluzia oba dobre uz asi 4 roky, co ma dalsi kamos netusim, ale poviem ti ake ma paleno...ma doma strasne vela demizonov a furt nas nuti pit, od neho odchadzam vzdy najtazsim krokom.

Nehledej značku, hledej konkrétní strojek. každá značka má povedené i nepovedené výrobky.
Dceři jsem naposledy kupoval Rowenta TN5140 a je hodně dobrý.
Sám používám Lidl a funguje bez problémů. před tím nějaký obyčejný od Philips. Rozdíly skoro žádné.

Podívej se na nějaké recenze a pak vyber konkrétní typ ve své cenové relaci.

Máme strojek Philips minimálně už 15 let. Jen jednou jsem musel poopravit zlomený kablík, ale jinak jede jako čert. Na ostříhání jednou za měsíc to tenkrát byla super volba (a stále je). Před ním jsme měli nějaký noname, taky vydržel dlouho.

Mám masívny, elektromagnetický, vibračný strojček 230V/50Hz určený pôvodne na psov, strihám ním už 30 rokov domácich čoklov (už štvrdá generácia, vlastním chovnú stanicu). No a pri bazéne v átriu si pohodlne hopsnem 3x do roka nahatý do záhradného kresla v ktorom ma moja láskavá polovička zoberie najprv s nasadeným vysokým plastovým nástavcom kolom-dokola celej makovice a boky hlavy, nad ušami mojej kockatej gebule, vyholí do podoby "Frankeštajna" takmer naholo, priamo metalickými zubami už bez plastového nástavca.

Neviem značku, nápis je už zodratý, ale stál strojček v Rakúsku v 1990 na prepočet cca 3.500.-Skk. Má síce dva spodné zuby a jeden vrchný vylomený za tie roky množstva pádov, ale ide furt, ako raketa.

V Kiheste, s.r.o., (výroba mäsiarskych strojov) mi ho na magnetickej plošine každých päť rokov zrovnajú najprv diamantovým kotúčom a následne brúskou na zmontovaných, trecích, strihacích plôškach.

Pri týchto mašinách sa nemá čo pokaziť, dôležitá je kvalitná uhlíková, povrchovo penetrovaná, tvrdená nástrojárska oceľ, použitá na dve trecie plošiny so strihacími zubami.

Určite neber fejky z Číny.