Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cenová představa - renovace nebo nová okna

máme doma několik dřevěných oken, tzv trojáky cca
jsou cca 42 let stará

až na jedno se většina špatně zavírají nedoléhají a pod.

letos bylo v plánu je natřít

máte představu co přijde natření jednoho okna, nějaké zakytování a úpravu aby se dali v pohodě zavírat ?

respektive výměna za plastové

raději bych dřevěná trojska

a nebo dokonce předělávka starých oken kde by se jedná skla vyměnila za dvojskla a udělala nějaká těsnění
(tuhle možnost sem slyšel dost vychvalovat, ale aby to nakonec nebylo dražší než nová?)

Nelze srovnávat stará okna a nová kvalitní okna. Páč kvalitní renovace Vás vyjde dost draze, nikdy nedosáhnout kvalit nových kvalitních oken.
Vaše obava z neprodyšnosti je mylný, páč plastové a jakákoliv okna nemí být prodyšná. Pokud si pořídíte dřevěná okna, musíte se o ně každý rok starat. Plastová jsou bezúdržová.
Ale ať se rozhodnete pro jakékliv, potejte 10 firem a pak filtrujte nabídky, až budete spokojen. Je to sice práce, ale klidně ušetříte 10%.
Co si mám představit pod pojmem "Trojáky"? Jako třídílná? Když zvolíte dobrý povrch plasťáků, tak to z dálky nepoznáte.