Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hutnění pískového podloží podlaha ve stodole

Ve stodole 6x8m plánuji odeslat podlahu beton cca 10-15cm a kari sítě 6mm 15x15cm. Řeším jak zhutnit podklad který je pískoví. To same poté budu resit v domě kde je teď dřevěná podlaha a pod ni pisek. Ne jen nabízeny ale pískové podloží.. co s tím? Dekuji
Změna předmětu, původně: Hutnění pístového podloží podlaha ve stodole (Prasak)

Když tam chceš dát kari síť a 15 cm betonu, není třeba to extra hutnit, ten beton bude samonosný jako panel. Prostě to jen zhutnit tak, aby se tam člověk nebořil. Dobrým "hutničem" je voda, nalejt vodu a udupat, nejlépe motorovou nohou. Nebo se to stále propadá někam do hlubin? Pak se to musí odtěžit a zjistit, proč se to propadá, zdali tam pod tím není blbě zaházený starý sklep.

zdali tam pod tím není blbě zaházený starý sklep.

Jednou takhle lili beton do výkopu a zdálo se jim, že je toho víc než bylo v plánu.
Pak zespodu vytáhli v betonu zalitou mašinku která vyvážela vytěženou hlínu z raženého kolektoru o pár metrů hlouběji.