Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hutnění pískového podloží podlaha ve stodole

Ve stodole 6x8m plánuji odeslat podlahu beton cca 10-15cm a kari sítě 6mm 15x15cm. Řeším jak zhutnit podklad který je pískoví. To same poté budu resit v domě kde je teď dřevěná podlaha a pod ni pisek. Ne jen nabízeny ale pískové podloží.. co s tím? Dekuji
Změna předmětu, původně: Hutnění pístového podloží podlaha ve stodole (Prasak)

Asi vám nezbude nic jiného než odstranit písek cca do hloubky 30 cm navézt makadam zhutnit,navrch štěrk,netkanou text.igelit folii a potom beton. Tak nějak bych to řešil.Ale určitě mě opraví pan Nuda .

Když tam chceš dát kari síť a 15 cm betonu, není třeba to extra hutnit, ten beton bude samonosný jako panel. Prostě to jen zhutnit tak, aby se tam člověk nebořil. Dobrým "hutničem" je voda, nalejt vodu a udupat, nejlépe motorovou nohou. Nebo se to stále propadá někam do hlubin? Pak se to musí odtěžit a zjistit, proč se to propadá, zdali tam pod tím není blbě zaházený starý sklep.

zdali tam pod tím není blbě zaházený starý sklep.

Jednou takhle lili beton do výkopu a zdálo se jim, že je toho víc než bylo v plánu.
Pak zespodu vytáhli v betonu zalitou mašinku která vyvážela vytěženou hlínu z raženého kolektoru o pár metrů hlouběji.

Na makadam stačí položiť textíliu, igelit (je možné použiť vyťažený piesok), aby sa oddelila spodná vrstva od plochy liateho betónu (dilatačka).

Tiež záleží, či má byť podlaha absolútne suchá, aby nevzlínala kapilárnou eleváciou spodná voda do betónu.

Záleží, či bude podlaha zaťažované nejakými strojmi, vozidlami, ťažkými mechanizmami.

V tom prípade je nutné spodnú vrstvu makadamu pneumatickou nohou fest udusať, je možné takto dusať podklad spolu s vrchnou vrstvou piesku navozenou na makadame, než sa položí textília/igelit a na záver roxorové rohože zaliate betónom. Roxory/rohože sa musia navzájom na každom jednom oku elektrikou pozvárať do celkovej plochy, ak bude podlaha zvrchu zaťažovaná. Nestačí ich pozväzovať viazacím drátom.