Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Objímka SAMEC do objímky SAMICE s výstupem SAMICE / :-) /

Ahoj!
Řeším problém, který možná řešilo spoustu lidí, ale jak vidíte v názvu dotazu, nemám zdání, pod jakým heslem svůj dotaz hledat a bylo mi řečeno, že bude složité najít. Rád bych, aby mnou požadovaná věc již někde existovala a vy mě zde jen utřeli linkem.
Nyní k věci.
Potřebuju toto (viz obrázek)

Stručně: Potřebuji objímku, do které dám žárovku, která bude na metr a půl dlouhém kabelu, jehož druhý konec bude mát ukončení jako má žárovka. Využití: Vymontuju stávající žárovku v místě potřeby, našroubuju udělátko a budu si svítit na metr a půl vzdáleném místě.

Lze vyrobit? Koupit? Obejít? Můžu nějak zahačit dva dráty do Objímky(samice) a vyhnout se šroubování? S kabelem poté nebudu hýbat, takže to může "jen tak tak držet"... svícení bude vždy jen dočasné.

Určite to nekúpiš. Po vybratí žiarovky (keď tam ideš dať tú predlžovačku) ti zostane na konci voľne pohyblivého kábla rukou ľahko prístupný odhalený kontakt pod napätím. To je neprípustné, dokonca aj v Číne. Prečo nedáš tú 1,5m predlžovačku (normálnu!) do zásuvky v stene?

Skús si predstaviť ako tú vec naskrutkovávaš do voľne, na zemi ležiaceho kábla do takej objímky. Nevieš, či je fáza v strede, alebo na závite. Na pohyblivých prívodoch to je bežné. Ako to urobíš bez toho, aby si chytil kovovú objímku? Ja by som tú vec vedel tolerovať keby bola na neprístupnom mieste niekde pod stropom. Ale revízny technik by sa cez to nepreniesol. Viem, že na nejakého revízáka sa môžeš vy***, ale len dovtedy, kým to niekoho neprizabije.

A jak se montuje ten výrobek, co jsem dával do přílohy? Je to redukce, přesně kterou potřebuju, akorát nemá potřebnou délku. A normálně se to prodává. Přikládám do přílohy znovu.

EDIT:
a máš pravdu. Na revízáka se můžu vy****, protože to bude svítit třeba hodinu, kdy tam budu a poté si to s sebou vezmu a uvedu vše do původního stavu. Nikdo krom mě k tomu nebude mít přístup.
EDIT2: To světlo je pod stropem a i pod stropem zůstane. Potřebuju jen překonat debilne uchycené trubky pod stropem, na kterých to ve finále bude celé viset.

Prozatim jsem vyresil... Sehnal jsem, co je potreba a zitra mi to kolega v praci....
Mam kabel, mam spodni cast zarovky a objimku...

:-) Myslel jsem, ze se dopracujeme k necemu trochu lepsimu :-) a hlavne nechapu, proc to jeste neexistuje a neprodava se to v kazdem elektru....