Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cesta z kamenů - jak na to?

Zdravím, chtěl bych udělat na zahradě cestu z kamenů, nejlépe vapencovych. Ale ne jednotlivých slapáku, ale širší, více kamenů vedle sebe (vizuálně jako dlažba), ale bez nějakého obrubník, aby to navazovalo na trávník. Co se dává mezi kameny? Nějaké lepidlo nebo beton nebo stačí jen drobný štěrk (počítám mezeru 1-2cm)? Počítám, že pod kameny dám sterkovou loži. A chtěl bych nepravidelný tvar, kameny se musí vybírat tvarově podle toho nebo se pak dají zariznout? Díky!

Musíš dať podklad drvený makadam zrna cca 4-8mm v hrúbke aspoň 5cm, inak sa ti povrchové šutre rozlezú nielen do strán.

Pod podkladový makadam je možné rozbaliť perforovaný igelit, aby sa v suchu šutrov neuchytili semená travín a korene samonáletových burín.

Beztak si časom prach, sadze, priemyselné svinstvo z ovzdušia nasadá medzi šutre a vytvorí úrodný, živný podklad k rastu burín a travín. Budeš nútený aplikovať na zarastený chodník totálny herbicíd Fondo a spol., alebo si objednaj Travex. (Tiež Wapka s parným výkonom nad 120°C nie je na zahodenie k likvidácii zaburienia v chodníku).