Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena kominovych dvirek - jaka malta

Ahoj,
budu menit kominova dvirka. Dvirka jsou na pude, cca. 3 m pod vyduchem kominu. Na komin je napojeny kotel na drevo a uhli a v zime v nem chytly saze a vyhorel. Komin kontroloval kominik a je v poradku. Jedine co je treba vymenit jsou dvirka. Malta kolem popraskala a pres dvirka tece. Dvirka nemaji zadne tesneni, jsou 40 let stara. Zajimalo by me jakou maltou dvirka pridelat. Je treba nejakou specialni (samotovou) nebo staci treba i sadra?
Diky
Honza

Honzo..jestli počítáš s dlouhodobým užíváním...ŠPATNÁ VOLBA ! Po vyhoření,které mělo svůj původ a důvod ..VYVLOŽKOVAT ..ideal nerez,odkap kondenzátů ,pak teprve dvířka ! Mimo jiné.kdyby od komínu vyhořel barák, pojištěný ,nedostaneš od pojišťovny nic !