Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Renovace skleníku - krytina

Zdravím, v návaznosti na
2785521-renovace-stareho-skleniku-odstraneni-nanosu-sklenarskeho-tmelu

Skleník mám obroušený, natřený, viz přiložené foto.

Plánuji tam dát komůrkový polykarbonát. Nechce se mi dělat nějakou nadstavbovou konstrukci či do skleníku vrtat. Je možné okénka přilepit silikonem - roztažnost, zakrytí komůrek ? Jak na to, aby krytina vydržela?

Díky moc!
A.

https://www.efarby.sk/klampiarsky-tmel-p4941

skleník ešte raz prelakuj konštrukciu hlavne pod silikónom v miestach, kde budeš lepiť polykarbonát, vrchným, zriedeným S6005 náterom zn.: Alkyton. Dobre kryje, odpudzuje vodu a vlhkosť, vytvorí tzv. na omak "poplastovaný" pružný povrch.
https://www.efarby.sk/alkyton-antikorozna-farba-na-hrdzu-2v1-p3469

Alkyton je lepší do vlhka než Hammer farba, ak má správny antikorózny, savý základ.

Je to klampiarsky, silikónový tmel, špecificky robený na spájanie žľabov, rýn, okapov. Dnes sa už klapiari neonanujú kyselinou HCl-kou, cínovaním plechov, apod..

Lepia spoje rýn, okapov, nacapené na rýchlovku na seba/do seba iba týmto tmelom. Vydrží vodu, ÚV žiarenie, slotu, pľúšte, víchrice, tornáda, krúpy, piesočné búrky, kamenné zosuvy, bahenné potopy, apod.

Musíš hľadať na nete v CR, hlavne hľadaj stabilný silikón proti ÚV, aby nespuchrel, nezačal sa droliť za desať rokov, teraz zrejme iba kuriérom s dovozom priamo domov klientovi. Ak kúpiš cca 5-8ks šulcov tmelu + tlačnú pištoľ, nájdeš lacného predajcu, sa to už-už aj cenovo oplatí s dovozom vs. MO kamenná predajňa.