Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chemická kotva a hmoždinka

Zdravím,

potřebuji poradit, zda je dobré dát chemickou kotvu a pak hmoždinku s vrutem a nebo pouze hmoždinku.
Možná je to úplná blbost pro někoho, ale děkuji za radu.

Budou použity 4 vruty se závitem M8 cca do hl. 60mm, pro uchycení plechu s přivařeným Lkem z trubek pro zasunutí nerezového stožáru o rozm.
38x2-2600mm, bude na něm pouze wifi přijímač.

Děkuji za pomoc.

4 vruty se závitem M8

M 8 je šroub nikoli vrut.
Do chemické malty je lepší závitová tyč.
Dost záleží na skladbě zdi, jak moc je drolivá.
A taky záleží na délce trubky nasunuté do oné fajfky.
Matně se mi vybavuje doporučení z doby chytání západních TV a s tím spojené stavby stožárů na antény, že rozteč šroubů na uchycení stožáru má být minimálně 10% délky stožáru. Takže alespoň 30cm.

Je to blbost, používá se buď chemická kotva nebo hmoždinka, kombinovat to nemá smysl, to leda zkombinuješ dohromady nevýhody obou. A metrický šroub v hmoždince nijak zázračně držet nebude, ledaže máš na mysli ocelovou hmoždinku které se správně říká kotva (pravé ocelové hmoždinky skutečně existují, ale ty jsou z tenkého plechu aby se rozplácly v duté cihle).