Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá žárovka

Zdravím prosim vás chtěl jsem vyzkoušet jednu modrou žárovku do auta která se mi válela doma. Svítí všechno ale nesvítí modře ale je v modré baňce :D . Nerozumím tomu, vím že jsou modré světla na silnicích zakázány ale jen mě zajímá proč nesvítí modře když sama o sobě je žárovka celá modrá :D Předem díky moc

Ta modrá baňka je filtr. Modrá a žlutá barva jsou doplňkové (komplementární) barvy. Protože žárovka je sama o sobě šmejd - svítí nažloutlým světlem, tak to výrobce vylepší tím, že dá modrou baňku a výsledné světlo po složení barev je více bílé, než by bylo od samotného vlákna žárovky.