Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhký sklep na chalupě po zimě

Na chalupu přes zimu nejezdime,ale rok od roku po příjezdu je ve sklepě větší vlhkost.Letos po odzimování chalupy,byl dokonce i narezlý gril a jiné kovové načiní+plíseň na dřevěných násadách.Na stěnách ani na podlaze nejsou nikde vidět vlhké nebo plesnivé skvrny,omítka neodpadává.Moje otázka zní zda si mám s vlhkem lámat hlavu popřípadě jak to řešit.Děkuji.

Předmět Autor Datum
Vyvetrať. Chlad, vlhkosť sa drží pri zemi, klesá, kondenzuje sa na tepelne neizolovanom murive kde j…
Nuda 01.04.2020 19:06
Nuda
Zajistit větrání i v zimě.
Kyncl 01.04.2020 19:32
Kyncl
Existuje zařízení, které se zvenku přidělá na zeď, je na tom nějaký fotovoltaický článek, nebo jen n…
Kiksfix 01.04.2020 22:54
Kiksfix
https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/48287-vlhky-sklep-na-chalupe.html?datum poslední
milan.cukrar 02.04.2020 05:45
milan.cukrar

Vyvetrať. Chlad, vlhkosť sa drží pri zemi, klesá, kondenzuje sa na tepelne neizolovanom murive kde je tepelný most. V pivnici musíš vetrať, výhradne prievanom, sever - juh. Stačia prieduchy osadené mrežami, metalickým sitom proti škodcom.

Pomohla by: Izolačná vaňa proti vlhkosti na vnútorných stenách, predsadiť, vymurovať priamo na nalepenú izloáciu murivo, napríklad na kant nalepiť dvojdierové, duté, pálené tehly aby sa vytvoril čo najviac dutý a vzdušný priestor medzi izoláciou a murivom. Omietnuť, zagletovať. Podlaha 5cm betónový poter na izoláciu.

Musíš eliminovať tepelné mosty s dotykom základového betónu priamo k pôde aj ak je spravená izolácia z asfaltových pásov.

Existuje zařízení, které se zvenku přidělá na zeď, je na tom nějaký fotovoltaický článek, nebo jen něco co se ohřívá. Do místnosti musí být průduch a ono to nějak ventiluje samo. Kdo to dělá, kolik to stojí a jak se to jmenuje nevím. Našel jsem to. jmenuje se to solarventi.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru