Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utesnenie silikonovej kartuše.

Zdravím.
Túto otázku som položil do tejto poradni pred niekolkými rokmi no k uspokojivej odpovedi sme sa nedopracovali.
Preto ju kladiem znovu v nádejí že niekto našiel riešenie.
Ako utesniť použitú silikonovu kartuš pre ďalšie - nasledovné použitie.
Povedzme na pol roka.
Použivam jeden spôsob ,ale ten vydrží velmi krátky čas.Tak sa o ňom ani nezmieňujem.

Taky funguje, zašroubovat zátku a předek kartuše s nástavcem (až kousek těla kartuše) ponořit do vhodné nádoby s olejem. Stačí i vyjetý z auta. Ale nesmí obsahovat vodu.
Silikon vulkanizuje vzdušnou vlhkostí. Olej zabrání přístupu vzduchu. Pokud chceme, aby případně nepronikla vlhkost okolo pístu, nalijeme trochu do svisle postavené kartuše ze zadu.
Nevýhodou je, že je pak kartuše mastná, ale to vyřeší kus hadru. :beer: