Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hmoždinka do dřevotřísky

Zdravím, prosím, poraďte mi, potřebuji přidělat nosnou lať k dřevotřískové desce (drží rošt matrace). Dřevotřísková deska má 2,5 cm. Existují nějaké krátké hmoždinky? Všechny jsem našel delší než samotná deska a potřebuji, aby hmoždinka nešla skrz na skrz, takže tak cca 2 cm. Existuje něco takového ?? Jakou případně zkrátit? Díky!

S těmi "prasáky" bych si dovolil polemizovat - dřevotříska je ve srovnání s masivem řídká a přímé našroubování vrutu má jen pozitivní důsledky - spoj je pevnější, materíál zhuštěnější a bez negativního vlivu na tvar (třísky mají kam "uhnout").
V případě laminované dřevotřísky má smysl vrtáčkem překonat laminát, ale ani tehdy nevrtat do dřevotřísky.
Téma je obsáhlejší - konstrukční vruty nemusíš předvrtávat ani do masivu, naopak nerezové vruty předvrtat musíš prakticky vždy, protože na krut nevydrží nic.