Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim rychlo zlikvidovat muchy a hmyz na chate.

Dobry den,

na chate mavame v teplejsich mesiacoch vela much, komarov a ineho hmyzu. Je to tym, ze chata je v podstate drevenica a hmyz ma dovnutra takmer volny pristup cez rozne skary a netesnosti. Chata je rozmerovo velmi mala a spat v takomto prostredi je neprijemne, ked vam v noci sadaju na tvar muchy. Okrem toho tam chodime s malymi detmi, preto hladam sposob ako po prichode hmyz zlikvidovat. Zatial mam vyhliadnute tie elektricke lapace, len neviem nakolko su ucinne a ci funguju len na komare alebo aj muchy a inu haved. Nejake vyvetranie po prichode nepomaha a rozne chemicke spreje nechcem.

Mě se osvědčil elektrický odpařovač: elektricky-odparovac-se-suchou-naplni-1-10-ks-p4723. Nemusí to být zrovna Biolit, existuje jich mnoho. Netřeba se obávat jakéhokoli zápachu, jednu papírovou destičku používám dvě noci. Spoustu let ho vozím v kufru všude na dovolenou. Jestli funguje i na lezoucí hmyz (pavouky) ovšem nevím, na mouchy, komáry a podobnou havěť působí spolehlivě.

Souhlas. Nesmrdí to (pokud si to člověk nezapne hned vedle hlavy teda) a funguje to téměř zázračně. Co vím, tak se prodávají různé polštářky na různé hmyzáky. já si pořídil kdysi dávno lahvičkový, ten vydrží měsíc každou noc.