Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slapaci veritas jehlova tyc

Dobrý den. Snazum se rozchodit stary sici stroj slapaci veritas,byl cely zatuhly,tak jsrm vycistila a promazala,co se dalo. Usp ch je,ze se to dalo do pohybu,ale jehlova tyc se ne a ne hnout. Poradite prosim nekdo?

Tak jehlova tyc uz chodi, bylo to zatuhle,takze strojni olej pomohl,nechala pusobit. A jeste mam problem,ze to nedela stejné stehy... Par krátkých a pak par dlouhých a pak zase kratke. To bude tim podavačem nebo neco jineho?

Nevím jak je ten stroj konstruovaný, neznám ho, ale mohlo by pomoct udělat totéž s podavačem (prolít petrolejem nebo olejem). Asi v jeho vedení taky zůstal zatuhlý olej a vratná pružina ho nestačí dost rychle posunout zpátky. Ale jestli je to profi mašina s jehelním podáváním, tak tam pružina není - to pak nevím.