Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slapaci veritas jehlova tyc

Dobrý den. Snazum se rozchodit stary sici stroj slapaci veritas,byl cely zatuhly,tak jsrm vycistila a promazala,co se dalo. Usp ch je,ze se to dalo do pohybu,ale jehlova tyc se ne a ne hnout. Poradite prosim nekdo?

Zřejmě to bude zanešené starým olejem,prachem a pod.Snad se tomu koroze vyhnula.Osobně bych tam pokud je tyčka aspoň v nějaké dolní úvrati a dá se do otvoru nalít aspoň nějaké činidlo,mám na mysli například wd,nebo uvolňovače rzi na bázi sulfid molybdenu ale někdy stačí i trocha strojního oleje.Pozor některá hospodyňka je schopná svůj stroj mazat třeba olejem řepkovým a to je cesta do pekel.Co je ale důležité že danou část vodicího pouzdra je potřeba zahřát.Nejsem si jistý jestli vám na to bude stačit fén.Ale zkuste to.Při nahřívání zkoušejte cukat setrvačníkem sem a tam.Nepoužívejte velkou sílu ale s citem.Osobně bych nahřátí aplikoval teplo vzdušnou pistolí.Nahřátím vodicího pouzdra dojde k jeho nepatrnému roztažení a je šance že to uvolníte.Než začnete ohřívat musíte demontovat štít na kterém je pokud máte osvětlení vypínač se žárovkou.Také kápněte trochu oleje do otvoru který je v dolenní části vedení k tomu určený.Bude to chtít trochu trpělivosti.

K2 VULCAN - uvoľňovač skrutiek, obohatenený olejček o syntetický grafit, MoS2 (sulfid molybdeničitý).

Jediná šanca, aj to viackrát opakovať postriekaním hejblátiek, piestikov a čakať min. 24 hodín než sa chronta nasiakne, rozpustí a premaže.

Na šijacie stroje výhradne silikonový olej, ten nevysychá, nezlepí sa časom.

I profi šicí stroje se mažou minerálním. Nejsem odborník, ale v tomto případě bych se držel kvalitního minerálního, strojního oleje určeného pro šicí stroje. Taky bych chtěl dát svému stroji to nejlepší.

Demontovat kryt kolem jehlové a přítlačné tyče, pootáčet rozběhovým kolem a zjistit kde je chyba.
Na zatuhlé převody technický benzín a až po rozhejbání olej na šicí stroje.
Stačí špejle namočit do benzínu a pár kapek do zatuhlého spoje.
Jemný prach ze šití a zatuhlý olej je dobré lepidlo.

Tak jehlova tyc uz chodi, bylo to zatuhle,takze strojni olej pomohl,nechala pusobit. A jeste mam problem,ze to nedela stejné stehy... Par krátkých a pak par dlouhých a pak zase kratke. To bude tim podavačem nebo neco jineho?

Nevím jak je ten stroj konstruovaný, neznám ho, ale mohlo by pomoct udělat totéž s podavačem (prolít petrolejem nebo olejem). Asi v jeho vedení taky zůstal zatuhlý olej a vratná pružina ho nestačí dost rychle posunout zpátky. Ale jestli je to profi mašina s jehelním podáváním, tak tam pružina není - to pak nevím.