Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlépe upevnit kývající se záchodovou mísu?

Ahoj, dlouhé roky bojuju s jedním problémem - kývající se záchodovou mísou. Do vykachlíčkované podlahy WC jsou zavrtané dvě 12mm hmoždinky, a do nich našroubované šrouby připevňující mísu. Max. do dvou let od opravy se mísa uvolní - hmoždínky se vyviklají a povylezou. Pokaždé je vyměním, zašroubuju šrouby a chvíli to drží. Jak problém vyřešit navždy?

Úplne jednoducho, vyprdni sa na nejaké hmoždinky a skrutky a misu prilep silikónom po obvode. Obkresli si jej obrys na podlahu a potom podla obrysu nanes kol dokola silikón, netreba to s množstvom preháňať. Misu polož na silikón a na štyroch miestach ju podlož nejakými plieškami tak 0,5-1 mm hrubými. Tie pliešky sú tam na to aby nesadla misa až na doraz na podlahu ale aby ostala po zatvrdnutí silikónu na tej cca 0,5-1mm vrstve. Keď silikón zatvrdne pliešky vyber. Ak by si potreboval v budúcnosti misu demontovať, tak ju tenkým drôtom od podlahy zase odrežeš.

kývající se záchodovou mísou.

Mísa se nemá co kývat. Vzít malinké dřevěné klínky, vodováhu a mísu vyrovnat. Vzniklou mezírku vyplnit něčím, co ztvrdne a nebude pružit. Stačila by asi i hustá kašička z cementu, hezky prstem natlačit do spáry a nakonec ohladit houbičkou.

NJN, tak pak jedině ty kotvy. Hmoždinky to musí udržet. Já mám nyní přechodně 180 kilo a nehne se nic. To by tak vypadalo, že ty hmoždinky se nemají v čem rozepřít. Respektive ten materiál bude nějaký měkčí, drolivý atd. Samotná hmoždinka vydrží i mé cvičení na míse. Tedy 4 hmoždinky. Asi tu chemickou kotvu.