Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korona ruska - material na vyrobu

ahoj,
patral som na nete, z coho spravit ruska v domacich podmienkach - navodov je dost, len ma zaujimaju dve veci.
ak sa robi z hrubotkanej bavlny, je takmer nepriedysny a vzduch ide vsade okolo. ma taketo rusko vobec vyznam?
a nikde som nenasiel FILC, dekovinu a podobne materialy. to je uplne pase?
mi pride, ze tam je vlakien dost, ze by to aspon ciastocne mohlo pomoct.
tu je nejaka tabulka, filc tam ale chyba.best-materials-make-diy-face-mask-virus

právě proto, že návodů je všude plná pr..., stačí si nějaký vybrat, použít a kochat se.
a nezahnojovat tím další fórum, takovým skutečně jebe.

domácí příklad: dnes máme 1000 zavirovaných, realita bude 2-3x vyšší / na 10mega obyvatel.
1) jakou máš šanci, že potkáš někoho, kdo prská nakažený bacil?
2) jakou máš šanci, že sáhneš na kliku / madlo co někdo 24h před tebou omatlal a otřeš si oči?
zabav se matematikou, víš že kdo si hraje, nezlobí.

a nakonec jedna technická: když je rouška prodyšná, dá se přes ni dýchat, ale nejspíš nechrání.
když je chránivější, zas v tom nevydržíš celou směnu. se stím smiř.

reálný poměr je těch cca 2-3x víc.
u nás zatím nekolabuje zdravotnictví, i když vyšetření / stěry nestíhá a má několik dní zpoždění.
kdyby to byl mnohonásobek, tak poloumírající lidi už mlátí na vrata nemocnic.
čili bych myslel a nepanikařil.

ale pokud jsi důchodce, sklony k šíření paniky a nenávisti chápu a nebudu dále ztrácet čas.

Všech Evropanů onemocní 60-70 %. A to na 1000 %. Prostě proto, že to tak je. Jde jen o to to zpomalit. Což se všude daří různě. Teprve až bude mít těch 60-70% lidí imunitu, tak se vir přestane šířit. Tak to je.

Má to smysl. Rouška nemá těsnit. Není to maska. Vzduch jde všude okolo. Smysl roušky je v tom, že při kontaktu lidí tito na sebe přímo neprskají a rouška zachytí většinu kapének-prskanců.

Pravdu díš.

V tom prípade ale čo budú robiť úspešné ceľebrity, ktoré si zakryjú tie svoje silikónom vycpaté, hriešne krásne kačacie pysky, ala diaboľsky pekná madam Kucharenková? Snáď nechceš, aby si tieto svoje papule dodatočne nakreslili a vytieňovali zvonku na rúška?

Tiež by sa mali nejako rúška vyšperkovať, zladiť ťažkými brúsenými šutrami z radov briliantov, pretkané striebornými niťami utkaných zo svitu hviezd za bezmesačnej noci prechádzajúceho svetla cez oblôčik priamo na zlaté krosná.

Striebro, ako metal, je sám o sebe antiviroticko_antibakteriálny materiál, no a diamanty v správnom bruse hexa_okto_decimálneho zalomenia, svojim svetlom spektrálneho rozloženia fotónov, bezpodmienečne skrášľujú očné dúhovky a erotické krivky obočia nositeľa inovovanej rúšky. Ako podnikateľský zámer by tento nápad určite zožal úspech medzi sľušnými, prevychovávanými občanmi.

Filc tam asi nieje uvedeny kvoli tomu,ze obsahuje velke mnozstvo drobnych lamavych vlakien,ktore sa uvolnuju a vdychuju a stavaju sa sami o sebe velmi drazdive po vniknuti do dychacich ciest a to je neziaduce... bavlna a spol je asi najvhodnejsia na domacu improvizaciu.....