Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po spojení 2 RGB LED pásek na druhé svítí jen jedna barva ze tří hlavních

Zdravím, koupil jsem si RGB LED pásky, příslušný drát ke spojení (4 drátky, černý, zelený, červený a modrý) a takovou ''svorku'' kde z jedné strany připnete LED pásek, a z druhé drátky. První pásek svítí všemi barvami a dá dohromady bílou, ale když k tomuto připojím další pásek, tak ten svítí už jen červeně, a zelená a modrá u něj nefunguje a ani další kombinace. Při zapojování je z obou stran černý drátek na spojí s označením +12V a drátky také na svém místě, svorek jsem zkoušel více a i spoje by měli být v pořádku. Nevíte čím by to mohlo být?

Zřejmě v té spojce nedochází k dobrému spojení. Celé překontrolovat, nebo je li možné se na začátek pásku dostat na vodivé plochy, tak zkusit kouskem drátu překlenovat vždy jednu nesvítící barvu, přes spojku ručně. Pokud se rozsvítí, je vada ve spojce.
Se závadou to nesouvisí, ale je zdroj schopen utáhnout dva pásky?