Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Úplný zákaz vycházení

Zdravím, na seznamu píšou, že "Bude-li se karanténa obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení". Můžete mi někdo vysvětlit, co by to znamenalo v praxi oproti tomu, co je nyní?
Bude se v takové situaci moct např. sednout u baráku do auta a přejet 30 km na chatu?

Tohle sem opravdu nepatří. (Prasak)

Záleží jak to vyhlásí. Většinou bývá zákaz vycházení např. od 22,00 hod do 6,00 hod. Pokud by ho vyhlásily jako celodenní tak musí stanovit časy k nákupu potravin a odchodu a příchodu ze zaměstnání jelikož do práce budou muset např. energetici, pracovníci vodáren, popeláři, doktoři atd. Pokud by ale byli všichni vybaveni respirátory třetí třídy, neměl by zákaz vycházení smysl. V předešlém příspěvku píše kolega, že stát nemá 10 mil. policajtů ale nenapsal, že tu jsou statisíce udavačů. A to co píšeš by si teoreticky neměl dělat už nyní.