Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Úplný zákaz vycházení

Zdravím, na seznamu píšou, že "Bude-li se karanténa obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení". Můžete mi někdo vysvětlit, co by to znamenalo v praxi oproti tomu, co je nyní?
Bude se v takové situaci moct např. sednout u baráku do auta a přejet 30 km na chatu?

Tohle sem opravdu nepatří. (Prasak)

teď jsem to čet:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/online-koronavirus-karantena-cesko/r~5ed4192666b311eab115ac1f6b220ee8/

nic moc se nezmění. doporučení zůstávat doma a nedělat hloučky platí už dnes. taky jsou centra měst prázdnější - což na nepřenášení viru stačí.
když to místo výzev přejde na nařízení, půjde domlouvat i těm tupějším, co vysedávají před bufety nebo hromadně piknikují.
izolovaný ve svém autě si jezdi kam chceš - s výjimkou případu, že tvoji obec kvůli tvým sousedům šiřitelům vyhlásí za uzavřenou karanténní oblast (jako wu-chan) a ven nebo zpět dovnitř se nedostaneš.

jakkoli byl hamáček včera v tv optimista, neumí počítat. nárůst nových případů je každý den vyšší. lidi co si pro to jeli do itálie, po návratu stačili promořit okolí, vir se stále šíří nekontrolovaně, když je po celé republice čím dál rychlejší nárůst.
no hlavně, že si vrchní blb dělal týden svoje pr, jak jsme ve všem první a evropa se od nás učí. až mu někdo zakašle doma, asi se posere.

Nárůst je vyšší mimo především ze dvou důvodů:
- zvyšuje se počet testů provedených za 1 den (15.3. - 1000 testů a 109 nových nakažených, 19.3. - 2200 testů a 205 nově nakažených) -viz https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19
-vzhledem k dlouhé inkubační době stále naskakují nemocní, co to chytli ještě před karanténou.
Křivka by se měla začít zplošťovat tak na přelomu března a dubna. Buďme rádi, že se s opatřeními opravdu začalo hodně brzy (a to Babiše fakt nemusím - tohle jde teď stranou).

Úplný zákaz vycházení by znamenal především zastavení všech výrobních firem mimo kritickou infrastrukturu (elektrárny, rozvodny, vodárenství, ...).

Záleží jak to vyhlásí. Většinou bývá zákaz vycházení např. od 22,00 hod do 6,00 hod. Pokud by ho vyhlásily jako celodenní tak musí stanovit časy k nákupu potravin a odchodu a příchodu ze zaměstnání jelikož do práce budou muset např. energetici, pracovníci vodáren, popeláři, doktoři atd. Pokud by ale byli všichni vybaveni respirátory třetí třídy, neměl by zákaz vycházení smysl. V předešlém příspěvku píše kolega, že stát nemá 10 mil. policajtů ale nenapsal, že tu jsou statisíce udavačů. A to co píšeš by si teoreticky neměl dělat už nyní.