Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seřízení řetězu mot.pilky

Dobrý den. Prosím, při seřízení řetězu mot.pilky se mi řetěz po chvilce povolí. Čím to je ,nebo kde dělám chybu.A ještě jedna otázka mám nasazený řetěz s kterým volně otáčim a když chci zpátky tak se zasekává .Děkuju za odpověď,nebo názory.

Většinou se to dělá tak, že se povolí lišta (cca 2 šrouby na krytu lišty nebo na liště) lišta se stavěcím šroubem posune, pak se zajišťovací šrouby opět utáhnou. Zasekávání? Snad jen zkřížená vodítka řetězu vůči liště...

Funguje mazání řetězu? Nastavuješ správně? Tedy pokud je nastavování standardní, povolit mírně šrouby držící kryt a lištu a dotahováním šroubu zpředu u lišty napnout řetěz, pak dotáhnout lištu.
Při beznástrojovém nastavení povolit lištu a nastavovacím kolečkem napnout a lištu dotáhnout. Tento systém není moc spolehlivý. Musí to být dobře sestaveno, aby spirála nastavení dobře zapadla do protikusu. Pokud se to nějak opotřebuje, nedrží to dobře. Je potřeba lištu hodně dotáhnout.
Za další, může být hodně opotřebovaný řetěz a hnací kolečko, to může způsobit i zasekávání.

Také, pokud je řetěz nový, tak k jeho vytažení dochází velmi brzy, řetěz se "zajede". Po jednom, nebo druhém seřízení se to ustálí.
Také, pokud je velmi opotřebované hnací kolečko (řetězka), tak se na něm může nový řetěz zasekávat a řetěz se mu snaží přizpůsobit a tím se také rychle uvolňuje.