Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tato zásuvka bezpečná?

Dobrý den,
chci se zeptat jestli je tato zásuvka bezpečná.
Je to v panelákovém bytě, rozvody tu jsou 1.5mm.
Zásuvka byla kdysi měněna a byla tam místo jednozásuvky namontovaná tato dvojzasuvka. Původní praskl kryt.
Co mě zajímá tak jestli nevadí že v horní svorce fáze je kabel dosti naplý a jak se to dotahovalo se napínal víc a víc. Nemůže se časem povolit jak je naplý proti směru utahování? Vše je dotáhlé jak to jen šlo.
Funguje to takto už pomalu rok ale píšu to sem až teď.

Viděl jsem daleko horší, tohle bych bral jako ještě v normě. Snad jen to propojení PE a N ale jestliže se to předělávalo z jednozásuvky, tak to prostě takto vychází, s tím se nic neudělá (teda mohl jít ten drát zespoda, ale to je detail).