Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na nefunkční elektrickou sekačku?

Jak na nefunkční elektrickou sekačku?
Loni ještě fungovala, nyní jsem ji připravoval na jaro a nefunguje.
Mohlo to odejít motoricky? Co případně mohlo odejít v motoru?
Je to nějaký čínský Mountfield podpořený českým lživým marketingem. Sloužila dobře, ale neprobrala se ze zimního spánku.
Díky za rady znalejším... :beer:

Až tááák? Uhlíky na kosačke? Však by od prachu a bordelu motor od uhlíkov vybuchol, kosačka by horela ako fakľa aj s plápolajúcim Palachom koscom.

Podľa mňa sa rozkotil, rozdrapil, vytiekol rozbehový kondenzátor. Podľa výkonu motora ktorý nepoznáme 230V/50Hz cca 1200-1800W, hodnota činí otcu materi cca 12uF až 15uF 450VAC s vodičmi a matkou na pevný závit k uchyteniu kondíka k telesu kosačky.

Tiež je možná závada na dvojitom spínači na rukoväti s tlakovou poistkou, niekde upadol vytrasený kábel, ako z vytrasených cigariet Detva v cene 1.-Kčs á 10ks.