Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávkovač zrní pro slepice

Zdravím kutíly.
Možná někoho něco napadne a poradí.

Mám 2 kousky OSB 15 cm široke.
Do obou jsem vyvrtal 7 dír 70 mm.

Do každe díry dal novodurovou trubku pruměr 70 mm.
Jedna OSB dole, druha nýhoře.

Potřbují pod každou trubku vymyslet automaticke otviraní.
Nějake vičko a elektromagnet?

Nebo nějaký čina elektromotorek?
https://www.aliexpress.com/item/33004652774.html

Uplně mi postači, když dam pod to z každe strany L profil a plastu nebo plech, který se každý den o kousek vysune a tak uvolní jeden otvor.

Ono zas nemůžeš mít jistotu, že když se tam postaví slepice, a otevře se to, že tam zrovna nepřiletí nějaký pták s tou ptačí chřipkou.
Od té doby co to tu řadí krmím je jen uvnitř a i vodu tam mají.

Ono, když se krmi slepice, naši předkové volali na, pata pata :-)
Mám odzkoušený obyčejný klaksobek z ali a slepice pochopili, když zahouká, mají v kurníku žradlo.

Jinak jsem zjistil, že nej jsou odpadni trubky 110/50
A toto dat dovnitř trubky a přišroubovat na zadní stranu.
https://www.hadex.cz/t811-servo-pro-centralni-zamykani-2vodicovel140mm/

Tak ono i to koleno nemusi byt, stačila by obyč trubka třeba 10 cm od dna, ale take by se muselo pořešit automaticke otviraní, jnak se potvory ráno nažerou zrní a už na zahradu hrabat nepujdou.
A mýšaci budou mít rej.

To dokrmovaní ?
Třeba přes léto jím nedávám skoro nic.Občas trochu sypnu.
Ale mám obrovskou zahradu a za ní ještě spoustu státního.
A zima.
Vždy večer a aby to sezobali a pokud odejdou a zůstane, další dny už dostanou míň.:-)