Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit pletený drát

Zdravím, potřebuji do vidlice připojit drát. Není to ovšem klasika, ale pletený. Moc se mi nelíbí, jak se to ve svorce mačká. Co kdybych to prolil cínem? Nebo existuje lepší řešení? Díkec za každej tip

Taky jsem ze staré školy... a kolem roku 73 nám v učňáku vysvětlili:
1) lankové vodiče zásadně necínovat, protože cín není pružný, jako měď. Spoj se průchodem proudu ohřívá a protože na rozdíl od mědi cín nepruží, vymačkne se. Po zchladnutí se cínovaný spoj uvolní a příště se o to víc ohřeje... až to konečně vyhoří. TO PLATÍ zejména pro proudově silně namáhané spoje.
2) pod šroubky vkládáme pouze ROVNÉ konce vodičů, NE KABELOVÁ OKA z tvrdého drátu! Šroub se prohne a vytvoří pružný spoj, který vyrovnává tepelnou roztažnost vodiče. Pouze u lankových vodičů je vhodné vytvořit zapletené kabelové oko, KTERÉ SE NESMÍ CÍNOVAT - viz výše o pružnosti cínu a teplotách...

Tak asi tak :-/