Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava vlnitého eternitu

Dobrý den,
mám dotaz týkající se opravy střechy na kůlně.
Střešní krytina je vlnitý eternit, má již něco za sebou, ale po úmrtí v rodině na mě padla starost s domem. V budoucnu je v plánu výměna kratiny, ale v tuto chvíli bych potřeboval vyřešit ´´provizorní´´ (na pár let) opravu.
Jedná se o podélnou prasklinu v nejnižším bodě vlnky. Střecha je šikmá a toto je v nejvyšším bodě spádu.

Jde to něčím zacelit?
Případně co by jste jako zkušenější doporučili jako opravu? Překrytí jinou vlnkou?

děkuji a hezký den
Pavel

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pozor! V eternitu je azbest. Co nejméně škrábat, brousit, čistit. Do budoucna počítat s výměnou odbo… poslední
náhodný 15.02.2020 10:45
náhodný

Pozor! V eternitu je azbest. Co nejméně škrábat, brousit, čistit. Do budoucna počítat s výměnou odbornou firmou, která na to má ochranné prostředky, vybavení, licenci, ví, kam se tento druh odpadu dává do ekologické likvidace, atd.

Při provizorní opravě jedné praskliny podle situace stačí zatmelení, jak už tu bylo psáno v předchozích odpovědích. Nebo pokud máte v sousedství někoho, kdo dělá s ipou, má vhodný zbytek a vybavení, tak přes prasklinu navařit pásek ipy.

Opět to chce mít dobrý pracovní oděv, rukavice, minimálně roušku, ale lepší je mít respirátor (prý alespoň "dvojku" - ffp2 za cenu menší než kopeček zmrzliny zabráníte vdechnutí azbestového prachu), zvolit si vhodné počasí, spíš vlhko než horko, sucho, vítr, atd. Jistě v sousedství najdete šikovného řemeslníka, který tuto práci zná a umí ji bezpečně provést.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru