Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krokový motor a

Dobrý večer,

Mám dotaz co se týče napnutí řemínku u krokového motoru.

Měl by být dotaženy ale ne na doraz a ne úplně volný?

Tenzimeter.

Jedná sa o dopravný pás, pás so sitom drveného šutra v lome, v uholných dolech, triedenie odpadu z drtičky alebo ti ide o nejakú domácu tlačiareň s ozubenou remenicou s vymedzujúcimi okrajmi a ozubeným remeňom ?

Podľa citu a tlaku u tvojho klavíristického hmatu hbitých prštekov.

U krokového motoru, tak, jak je znám, předpokládám ozubený řemen. Jeho napnutí je úměrné přesnosti, se kterou má převod pracovat:
Řemen nesmí přeskočit v ozubení a nesmí nadměrně namáhat ložiska v uložení hřídelí kol.
Mimochodem - ploché drážkové řemeny se napínají "na frekvenci". Úderem paličkou se napnutý řemen "rozezní" a frekvence tohoto zvuku se snímá něčím podobným, jako je ladička na kytaru :-)