Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce podlahy - trámový strop

Čau,

Chtěl bych se zeptat na váš názor, jak udělat novou podlahu... Momentálně mám sundána stará prkna a přemýšlím právě co dál, jde o trámový strop... Složení je, vrstva betonu, pod tím škvára, podlážky, trámy. Co navrhujete za složení nové podlahy? Nestačilo by dosypat například liaporem, poté 2x OSB mezi které miralon a pak rovnou nová podlaha? Nebo raději si dát práci, rozbít tu vrstvu betonu (5cm-7cm), vyvozit škváru a dát komplet novotu? Díky všem za názory, budu rád za vaše rady..

Obrázky jsou moc velké, takže přikládám odkazy.

https://ibb.co/hY426rm
https://ibb.co/KD5Zg8X

Promiň, že se ptám tak hloupě, co myslíš "vógrisem"? :-) bylo by to méně pracné no... Než škváru vyvážet a dělat bordel v celém baráku.. jen nevím jak moc může být OK i ten záklop z prken pod tou škvárou..... Aby to nebylo nějaké v <>

Je třeba zjistit sondou, jaký je stav hlavy trámu, uložené ve zdi, které nesou celou váhu.
Pokud budou OK, vyčistil vše co nedrží, vyndal trámy, do kterých byla uchycena podlaha, srovnal Liaporem, položil OSB desku, pak lino s filcem.

Uvažuji jen dle dvou obrázků.

Vyčistil vše co nedrží, co tím myslíš? Vyvézt beton + škváru a nahradit nějakou novější variantou? Někde jsem četl, že ta podlaha (záklop) musí být i zatížena z důvodu protihlucnosti, je to pravda? Jinak bych nejradši zvolil variantu vše vyvozit až na záklop, položit nové peřiny (trámky) a mezi ně dát nějaké nové složení, jaké? ( Prosím o radu na složení)
Dneska jsem vytrhal již veškerá prkna, teď už jen řeším jak s tím naložit, tak se ptám... děkuju všem za rady!!! Díky chlapi

Nene, ty trámy které vidíš, na tech byla ukotvena stará prkenná podlaha. Jinak ty trámky, ty leží na "podlazce", kterou nesou hlavní nosné trámy. A mezi těmi malými trámky, které jsou vidět je právě ta zmíněná vrstva betonu + škvára.

Nějak si nedovedu představit proč, ale tímto zásypem (beton+škvára) ASI byla dříve pokryta celá plocha místnosti. A někdo, někdy vysekal do toho betonu díry, zasadil do nich trámky, které leží na podlazce a udělal dřevěnou podlahu...

Asi to tak bude. Díky. No tak to bych asi řešil jak píše pán výše. Zkontrolovat ty nosné jestli jsou ok a pokud tam nebylo mokro, tak asi dobré budou a na to už můžete dát v podstatě cokoliv. Respektive asi nějakej osvědčenej systém. Izolace kročejová, tepelná, případně topení. Měnit celej strop by byl asi masakr. Nevypadá to tak staře, že tam dřív nedali ička a hurdisky.