Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ulozeni palivoveho dreva

Dobry den,
muzu si palivove drevo (v metrech) naskladat tesne k sousedovu plotu (pletivo)? Nebo existuje nejaky predpis, ze se tam musi nechat urcita vzdalenost?
Hledal jsem na internetu ale vsude se resi jen jak daleko lze vysadit zivy plot....

Ono taky trochu půjde o to, co má těsně za tím plotem on. ;-)
Obecně: můžete, ale nesmíte poškodit sousedův plot a bránit mu v užívání jeho pozemku. Takže pokud je tam volný pozemek z obou stran a neopřete dřevo o jeho plot, nevidím problém.

Jo, to jsem si taky myslel. Jenze ne. Ledaze by tam byla druha rozhrada. Ten plot se stal rozhradou mezi pozemky, tedy deli pozemky na cast tvoji a sousedovu a tak je spolecny, se vsemi dusledky(mimo jine, pokud byl plot vymeren na zacatku blbe, po 10 letech existence dojde k vydrzeni a bude se hejbat katastrem, ne plotem). Taky jsem na to koukal jak z jara, ale je to tak. Podekujme tvurcum noveho obcanskeho zakoniku.
Plyne z toho podivne pouceni stavet plot tak, aby stal osou v hranici pozemku. Tedy kuny vrtat presne na vymerenou lajnu.

Tak to sis myslel spravne. A nesir prosim tyto pravni uvahy, kdyz je nemas podlozene. Jeste to nekdo vezme vazne. Myslis, ze kdyz koupis prkna, tak ve chvili, kdy je zapichnes u hranice pozemku, stava se pulka z nich majetkem souseda? "Ma se za to" plati do chvile, nez nekdo prokaze opak a resi to zejmena situace, kdy rozhrada existuje historicky a nekdo by si na ni chtel bez dalsiho cinit narok. Pokud mas fakturu za plot, svedky nebo fotky zes ho stavel, je tvuj a soused si muze tak akorat trhnout. Samozrejme by mel stat na tvem pozemku. Hranici meho pozemku napriklad tvori zed sousedova domu, opravdu veris tomu ze si do ni muzu zasekat vyklenky nebo si ji prestrikat podle sveho uvazeni?
Dalsi vec je, ze rozhrada musi lezet MEZI pozemky, tzn. na jejich hranici. Jinak to je jakasi moje konstrukce nebo stavba, ale ne rozhrada. Tvoje uvaha, ze plot urcuje hranici je opravdu usmevna. Plot si muzu postavit klidne uprostred zahrady, po obvodu zadny nemit a rozhodne to neznamena, ze si pulku meho pozemku rozdeli obec se sousedem. Vydrzeni je dost slozite uplatnitelna vec a ma jasne a dost prisne podminky, kde je nejaky plot je ve vetsine pripadu naprosto bezvyznamna zalezitost.

Můžete, žádný zákon to nezakazuje.

Bahno, sice citujete správně z OZ,ale nesmíte si to plést. Vámi citivaný vztah je u plotů a rozhrad, u kterých se neví, čí to je. Páč Váš názor, že si postavím plot a půlka je sousedova je mylný výklad. Právě věta, Má se zato.... je pro přídal když není určen vlastník.
Nemůže mi zákon vyvlastnit polovinu plotu.

Už chápete?