Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ulozeni palivoveho dreva

Dobry den,
muzu si palivove drevo (v metrech) naskladat tesne k sousedovu plotu (pletivo)? Nebo existuje nejaky predpis, ze se tam musi nechat urcita vzdalenost?
Hledal jsem na internetu ale vsude se resi jen jak daleko lze vysadit zivy plot....

Ono taky trochu půjde o to, co má těsně za tím plotem on. ;-)
Obecně: můžete, ale nesmíte poškodit sousedův plot a bránit mu v užívání jeho pozemku. Takže pokud je tam volný pozemek z obou stran a neopřete dřevo o jeho plot, nevidím problém.

Můžete, žádný zákon to nezakazuje.

Bahno, sice citujete správně z OZ,ale nesmíte si to plést. Vámi citivaný vztah je u plotů a rozhrad, u kterých se neví, čí to je. Páč Váš názor, že si postavím plot a půlka je sousedova je mylný výklad. Právě věta, Má se zato.... je pro přídal když není určen vlastník.
Nemůže mi zákon vyvlastnit polovinu plotu.

Už chápete?