Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odlupování barvy při malování válečkem

Ahoj lidi,
místnosti byly původně vymalovány Remalem, teď používám Primalex a váleček. Dohromady může být tak čtyři-pět vrstev. Původní malba evidentně nedrží, a váleček s novou ji strhává, barva se na váleček nalepí. Zkoušel jsem kus oškrábat, ale vrstvička je velmi slabá, jde to strašně blbě. Tak se ptám, jestli neexistuje nějaká možnost, jak současnou barvu zafixovat, nebo zpevnit, aby se netrhala. Nebo zvolit jiný technologický postup při malování? Ale upřímně, lítat se štětkou se mi moc nechce. Děkuji za všechny rady a podněty. S.

Jsou v zasade tri moznosti, oskrabat, omyt nebo zpenetrovat. Osobne se mi osvedcilo prvni nater udelat roztokem voda:barva:penetrace 3:2:1, tim se pro dalsi nater barva zpevnila a nic se neloupalo. Taky zkuste kvalitnejsi valecek. A jestli vam nejde skrabat, tak musite za mokra, ale je to dost opruz.

Remal vodou dost rychle povoluje, neobsahuje tolik disperzních pojiv, jako třeba primalex.
Proto bych to prostě vodou a hadrem umyl. Až potom, ale asi to nebude ani potřeba to slabě napenetroval. K tomu bych
použil více naředěný primalex. Naředěný se vpije a zpevní podklad, podobně jako penetrace. Zároveň bude tvořit sjednocenou plochu
pro další nátěr.
Ale to s hadrem se ti asi taky nebude chtít. Tak to napenetruj a pak nadávej, až se ti to bude loupat i s penetrací.:-)